Marčevskemu predavanju na temo netopirjev bo kot običajno, sledil še teren. Ta bo potekal v nedeljo, 25. 3. 2018, in ga bo prav tako vodila Monika Podgorelec. V dopoldanskem času si bomo ogledali opuščeni rudnik Remšnik (Divjakova jama), ki je znan po izredni mineralni raznovrstnosti. Zato se nam bo v rudniku pridružil tudi njegov dolgoletni raziskovalec g. Zmago Žorž, ki bo povedal še nekaj zanimivosti o geologiji tamkajšnjega območja in mineralih, ki jih tam najdemo.

Zbrali se bomo ob 9.00 pri cerkvi v vasi Remšnik. S seboj prinesite čelne in/ali ročne svetilke in čelado. Oblačila in obutev naj bosta terenska (gojzarji).

Prijava na teren je obvezna in bo možna na samem predavanju ali preko elektronske pošte (drustvo.dsn@gmail.com). Ogled rudnika je na lastno odgovornost!

Vljudno vabljeni!

Avtorica fotografije: Monika Podgorelec