Društvo študentov naravoslovja vas vabi na predavanje z naslovom Zoološke ekspedicije na Balkan: Albanija, dežela narodnih parkov, na katerem bo red. prof. dr. Dušan Devetak predstavil terenske izkušnje zoologov, spregovoril pa bo tudi o problematiki podhranjenosti mariborske biologije.

Med leti 2012 in 2014 so biologi s Fakultete za naravoslovje in matematiko izpeljali tri zoološke odprave v takrat še malo raziskano in malo obiskano Albanijo. V predavanju, popestrenem s slikami in kratkim filmom, bo z različnih vidikov predstavljena ta, dolgo časa izolirana, balkanska dežela. Prikazani bodo raznolika pokrajina, kultura in zanimivosti žive narave.

Predavanje bo potekalo v sredo, 10. 4. 2019, ob 17:00, v predavalnici 0/80 na Fakulteti za naravoslovje in matematiko Univerze v Mariboru. 

Vabljeni!