Naše črevesne bakterije, ki jih imenujemo tudi mikrobiota, vplivajo na naš razvoj, počutje in zdravje. Zato je izjemno pomembno, da je naša mikrobiota uravnotežena. Spoznali bomo več dejavnikov, ki vplivajo na sestavo in delovanje naše črevesne mikrobiote in kako jih lahko z malo truda uspešno uvedemo v svoj vsakdan. Govorili bomo tudi o tem, kaj pomeni ‘stradati svoj drugi jaz’ in zakaj so pomembni ‘manjkajoči mikrobi’.

Maja Rupnik je mikrobiologinja, predavateljica na Medicinski fakulteti UM, vodja Oddelka za mikrobiološke raziskave na NLZOH in predsednica Slovenskega mikrobiološkega društva. V zadnjih letih je veliko njenega raziskovalnega dela usmerjenega prav na področje črevesne mikrobiote in njene vloge v zdravju in bolezni.

Predavanje bo potekalo v sredo, 23. 1. 2019, ob 17:00, v predavalnici 0/3 na Fakulteti za naravoslovje in matematiko v Mariboru.

Vabljeni!