V današnjem svetu se pogosto zavedno, ali nezavedno, zanemarja skrb za biodiverziteto našega planeta. Sploh v afriških državah, kjer je pogosta revščina, se naravovarstveni cilji zabrišejo z ekonomskimi potrebami prebivalstva. Namibija, ki je domovina mnogim ikoničnim afriškim divjim živalim, se uspešno bori za dobrobit naravnih vrednot z urejeno naravovarstveno zakonodajo, ozaveščanjem domačinov in s pomočjo divjim živalim, ki so bile oškodovane s strani človeka.

To državo sta letos poleti obiskali naši članici Daša Donša in Ana Bračič, kjer sta opravljali prostovoljno delo v zavetišču in rehabilitacijskem centru za divje živali N/a’an ku sê. Poprosili smo ju, da z nami podelita to izkušnjo in nam neposredno predstavita naravovarstvo v Namibiji. Potopisno predavanje bo v torek, 30. 10. 2018, ob 18:00 v predavalnici 0/103 Fakultete za naravoslovje in matematiko v Mariboru.

Vabljeni, da z nami obiščete Afriko!

Avtorica fotografije: Daša Donša