Pomlad je tu in dvoživke so spet postale aktivne. Ker je pomlad njihov čas razmnoževanja, dnevno migrirajo do stoječih vodnih teles, kjer se razmnožujejo. Človek je njihovo pot presekal s prometnimi cestami, zaradi katerih, prihaja do množičnih povozov, ki zelo ogrožajo populacije. Za varstvo te ogrožene skupine živali smo v Društvu študentov naravoslovja organizirali akcijo prenašanja in popis dvoživk v Mariboru pri Treh ribnikih.

Dobimo se vsak dan (z začetkom v torek, 27. 3. 2018) ob 20.00 na parkirišču pri Treh ribnikih. Vse, ki nam želite pomagati, vabimo, da se nam pridružite! S seboj prinesite kakšno svetilko, odsevni jopič in rokavice (če nimate, vam priskrbimo mi). Tudi če niste vešči na tem področju, ste lahko brez skrbi, saj vam bodo naše vodje razložile vse potrebno.

V primeru vprašanj se lahko obrnete na dasa.rantasa@gmail.com.

Akcija se je 11. 4. 2018 zaključila. Hvala vsem, ki ste nam priskočili na pomoč in s tem pomagali dvoživkam.

Avtorica fotografije: Živa Bombek